top of page

הטקסט הסודי

מילות פתיחה חגיגיות מפי נותן החסות הראשית לבלוג, כבוד ראש מועצת גבעת-כוסמת, מר דודי קדוש:


    "גבירותי, רבותי, אזרחים ותיקים ושאר מרעין בישין! התכנסנו כאן היום ברוב עם ותפארת כדי לחגוג שני אירועים היסטוריים, במסגרת הפיכת גבעת-כוסמת למרכז תרבות ארצי, אם לא עולמי. אלישע, משהו לא בסדר ברמקולים, יש מין ציפצוף כזה. תנמיך לי אותו. לא הרמקולים? זה ילד בוכה? טוב תנמיך לי אותו, תכבד את המעמד והאירוע, אני מאוד מבקש.


    "במה אחזנו? אבן-שואבת של תרבות במרכז המזרח התיכון. האירוע הראשון הוא הכרזה על מיתוג מחדש של גבעת-כוסמת רבתי, כולל שיכון עמל. לימיני יושב יוני שפירא מתל-אביב, מומחה למיתוג ומינוף ויראלי. הייתי נותן לו לדבר אבל תאמינו לי, לא תבינו מילה ממה שהוא אומר. הבנאדם גזור, ראסמי. אבל מה? עושה את העבודה. הקטע עם הקורונה? קמפיין שלו. אסור לו עוד לגלות לי קמפיין של מה זה, אבל זה הולך להיות גדול.

 

 

"והאירוע השני שאפשר לקרוא לו אפילו הצנונית שמבשרת את בוא הסתיו, הוא השקת הבלוג של הסופר הנודע שלמה ניצן, שזכור לכולכם מפינת בדיחות היידיש שלו ב"סיבה למסיבה". איך אתה אומר? גבי?? אתה בטוח?"

 

     "אניוויי, זה הדיל: הוא ממתג את גבעת-כוסמת בתור בירת-תרבות גלובלית, ככה שיפסיקו להכיר אותנו רק בהקשר של חקירות משטרה ועלילות-כזב כנגד ראש המועצה ויראו בצמד המלים גבעת-כוסמת מילה נרדפת לקולטורה. בעוד כמה חודשים רק על זה אנשים ידברו בכל הארץ. פלוס בעולם.

     "אנחנו, בתמורה, מעבירים אליו את התקציב שבזבזנו עד עכשיו על האגף לאיכות הסביבה. סורי צורי, עם כל הכבוד לפרויקט שימור העטלפים, לא משלמים לך משכורת בשביל שתלך ותשמיץ את ראש המועצה שלך ב”חדשות הכוסמת”. פלוס הקקה של העטלפים שלך משפיע לרעה על רכבי-התושבים. אז זהו.


    "והאירוע השני שאפשר לקרוא לו אפילו הצנונית שמבשרת את בוא הסתיו, הוא השקת הבלוג של הסופר הנודע שלמה ניצן, שזכור לכולכם מפינת בדיחות היידיש שלו ב"סיבה למסיבה". איך אתה אומר? גבי?? אתה בטוח? לא קוראים לך שלמה ניצן? נראה לי שאתה טועה. אני זוכר בפירוש את התלתלים שלך, וקראו לך שלמה. באחריות. אבל לבריאות, החלפת שם. ככה זה סופרים. כל פעם באים לך ביציאה אחרת. אני אישית מעדיף שירה – דוסטוייבסקי וכאלה. אבל גם סופרים זה בסדר. ובמיוחד סופרים שיודעים לספר בדיחות ביידיש. היתה גדולה הפינה שלך, תאמין לי. 


    "אקיצר, מר ניצן פותח בלוג באינטרנט. הייתי נותן לו להסביר לכם אבל תאמינו לי, הבנאדם עפיפון. בליינד סטלן. אבל גם סלבריטי מהטלוויזיה ומתאים למיתוג מחדש שלנו, וגם זמין. וגם לא עולה לנו כסף. הוא רק רוצה להשתמש בשרת של המועצה שהבלוג יישב עליו. אני לא סגור על הקטע של איך בלוג יושב על שרת, אבל הוא לא עולה לנו שקל, ויעקב השרת אפילו לא ימצמץ אם נלביש לו בלוג על הגב. הוא אתיופי יעקב, שמה באפריקה הוא סחב את כל המשפחה שלו על הגב חמש מאות קילומטר. פלוס עיזה. למרות שהעיזים שלהם קטנות כמו חתולים.


    "תכף תעלה לכאן להקת המחול זרעוני כוסמת ותנעים את זמנכם בזמן שאני מתקשר לברר למה משפחת בכור לא הגיעה לטקס ולמסור להם שלא יתפלאו שממחר האוטו זבל יתרוקן בטעות כל בוקר מול הבית שלהם. ושלמה ניצן, אתה יכול להתחיל עם הבלוג שלך, איך אומרים הצעירים? עוף עם עצמך. ואל תשכח להזכיר בכל הזדמנות שדודי קדוש צח כשלג, ושבסופו של דבר האמת תצא לאור וכל ההאשמות יבוטלו וגם יפשירו לי את החשבונות באנדורה. קדימה, תביא לנו כבוד. וד"ש לרבקה מיכאלי."
 

bat-clipart-animation-18.gif
שלמהניצן.jpg
צנוניתגבי.jpg
bottom of page