top of page

אוניברסיטת באדולינה

 קבוצת צמיחה וכתיבה שבועית בהנחיית גבי ניצן 

כמה מפגשים?
8 מפגשים, מפגש בכל שבוע

איפה זה קורה?
בזום

מתי מתחילים? 
29.8 בשעה 17:00

IMG_20200625_185350_Bokeh.jpg

לכתוב בשביל לגלות את עצמך

ב-15 השנים האחרונות אני מנחה סדנאות שונות שאני קורא להן סדנאות כתיבה, אבל זה לא בדיוק נכון. כי אמנם כותבים בהן, אבל הכתיבה מכוונת תמיד להשלת שכבות והגנות ומציאת הקול הראשוני והאישי שלנו. והסיבה שחרגול קצר-פתיל שכמוני מצליח להתמיד 15 שנים באותה עבודה היא שבכל אחת מהסדנאות האלה קורה הפלא הכי אהוב עלי - את/ה רואה את גרסת המקור של אנשים - ולא יכול שלא להתאהב בהם. והם בך. גם אנשים שרגע קודם חשבת שהם מעצבנים או מוזרים או משעממים. מתחת לקליפות ולתחפושות ולהגדרות מתגלה אחד היצורים המתוקים על פני הפלנטה, יצור שהמניע הכי חזק שלו - תמיד - הוא להיות אהוב ובעל משמעות.

בפעם הקודמת שקיימנו את הסדנה הזאת זה היה בתקופת הקורונה. בזמן שכל העולם השתבלל לתוך עצמו נפגשנו בסה"כ כ-700 איש ואישה, ויצרנו את הקסם הזה שנקרא אוניברסיטת באדולינה. עכשיו, בתקופה הלא פשוטה הזו, הרגשנו שזה הזמן לפתוח שוב את הזום ואת הלב ולגבש קבוצה חדשה שרוצה לחקור את העולם, את עצמם ולצלול לתוך הנושאים שלא לומדים בבית הספר

מה במפגשים?

1

אהבה וחופש

מה הקשר בין אהבה לפרפרים בקולומביה? איך מגשרים על הפער בין הרצון להיות חופשי לבין הרצון לזוגיות ואהבה? איך להתחבר למהות של אהבה במקום לצורה הזמנית שלה? ומה הוא סוד הקסם שיאפשר לאהבה חופשית להתקיים גם בחיים שלך?

2

אהבה ופחד

איך שומרים על חיבור לאהבה בעולם שבו יש כל כך הרבה פחד ושנאה? מה הבעיה בגישה ההיפית-רוחנית של לחבק כל דבר שבא אליי באהבה חסרת גבולות? איך לשמור על תגובה אוהבת גם בסיטואציות שמאתגרות או מכעיסות אותי? ואיך מלך באדולינה מצליח לראות מתחת למסכות ולפגוש את המלך שבצד השני?

3

מילים ומציאות

איך להשתמש בקסם של מילים? כיצד המילים בהן אנחנו משתמשים משפיעות על האופן שבו אנחנו חווים וחוות את המציאות? למה מילים שמתארות את איברי המין שלנו הפכו בשפה שלנו לקללות? ולמה בשפה הבאדולינית יש כל כך מעט מילים?

מתנות הגוף

4

מה באמת הקשר בינינו לבין הגוף שלנו? איזו דיאטה עושים בבאדולינה? איך לתחזק מערכת יחסים בריאה ואוהבת עם הגוף שלי, גם עם החלקים שאני פחות אוהב או אוהבת בו? למה לקח לי 30 שנה להבין שאני חי בתוך גוף? ואיך לחיות חיים (כמעט) נטולי מחלות?

שפע

5

מה היא תודעת שפע? איך אפשר לחיות בשפע גם בלי שקל על התחת? מה באמת מבדיל בין מישהו עשיר למישהו עני? איך אפשר למקד את התודעה שלנו בשפע ולמשוך לחיים שלנו יותר ממנו?

ילדוּת והורות

6

איך להשתחרר מתסמונת 'אכזבת ההורים'? למה בבאדולינה אין בתי ספר? מה ההבדל בין חינוך לחניכה? ומהם ששת עקרונות הקסם לגידול נסיכות ונסיכים מאושרים?

כוחות על וכוחות תחת

7

איך מוצאים את כוחות העל שלנו? איך נמנעים מלהיכנע לכוחות התחת שלנו? מהם בכלל כוחות תחת ולמה חשוב להכיר אותם? איך משתמשים בכוחות העל שלנו באחריות? ואיך שומרים על הכנפיים שלנו פרושות לרווחה?

שינויים

8

למה כל כך קשה לנו לפעמים לעשות שינויים בחיים, גם כשהם הכרחיים? מה אפשר ללמוד על שינויים מעצים? איך ליצור שינוי בדברים שמפריעים לי בחיים, גם אם כביכול אין לי שליטה ישירה עליהם? ואיך מתיידדים עם שינויים בחיים? 

הרשמה

האותיות הקטנות

- מתי זה קורה? בכל יום חמישי ב-17:00 החל מה-29.8.24, למשך 8 שבועות

- עלות: מחיר מוקדם - 850 ש"ח (עד ה-10.8.24), מחיר מלא: 1000 ש"ח. עם סיום ההרשמה תועברו לעמוד תשלום מקדמה בסך 250 ש"ח. את המשך התשלום יש לבצע בשבוע שלפני תחילת הסדנה בלינק ייעודי שנשלח לכם

- מה נחוץ: מחשב עם חיבור טוב לאינטרנט ורצון לצאת להרפתקאה

לכל שאלה אפשר לפנות בווטסאפ לדניאל מפיק הסדנה - 

שאלות נפוצות

- האם צריך ניסיון כתיבה?

לא. אין צורך בניסיון כתיבה מקדים.

- מה קורה במפגשים?

כל מפגש מתחיל בהרצאה בת שעה על נושא המפגש. לאחר מכן יינתן תרגיל הכתיבה של המפגש ונצא להפסקת כתיבה של 20 דקות. בסיום ההפסקה נחזור ונשמע את הטקסטים שלכם ותקיים דיון על הנושא.

- האם אצטרך לשתף את הטקסטים שכתבתי עם שאר המשתתפים?

אין חובה לשתף את הטקסטים שכתבת עם הקבוצה, אבל האופציה כן קיימת למי שמעוניין.ת בזה

- האם לומדים בסדנה לכתוב?

מטרת הסדנה היא לא ללמד איך לכתוב בצורה נכונה יותר מבחינה טכנית, אבל תרגילי הכתיבה יעזרו לך להוריד שכבות חיצוניות ולמצוא את הקול הפנימי והאותנטי שלך - זה שהופך כל טקסט למעניין ומרגש

- במידה ופספסתי מפגש, האם תהיה הקלטה?

כן. כל המפגשים מוקלטים. ההקלטה תישלח למשתתפים לאחר כל מפגש

- מה אורך המפגשים?

כל מפגש אורך בסביבות השעתיים

- האם יש דרך לבדוק אם זה מתאים לי לפני שאני מתחייב.ת?

אם החלטת אחרי המפגש הראשון שהסדנה לא מתאימה לך, תוכל/י לבטל את ההשתתפות ולקבל את כספך בחזרה, No Questions asked

bottom of page